כלים לחיים

הכלים של סיינטולוגיה
מתעוררים לחיים בסרט

ספר הלימוד להכשרת יועצים רוחניים מתנדבים הוא 'ספר-העזר של סיינטולוגיה', שמבוסס על עבודותיו של ל. רון האברד.

הסרט עטור הפרסים
׳ספר-העזר
של סיינטולוגיה:
כלים
לחיים׳
פרס אווה
פרס פלטינום
פרס מרקום
פרס פלטינום
פרס אורורה
פרס פלטינום להצגה הטובה ביותר

בעולם שבו הפרט מותקף באופן הולך וגובר על-ידי כוחות כלכליים, פוליטיים וחברתיים אשר נתפסים כיותר ויותר מאיימים, מר האברד הורה על פרסום הספר הזה כדי להפוך את הטכנולוגיה של סיינטולוגיה לזמינה לכולם, כדי שיוכלו לעזור לעצמם ולאחרים.

הסרט ׳ספר-העזר של סיינטולוגיה: כלים לחיים׳ מורכב מ-19 פרקים, כל אחד מהם מציג מבוא וסקירה של כל אחד מהפרקים של ׳ספר-העזר של סיינטולוגיה׳.

עם השחרור של סרט זה שאורכו שעתיים וחצי, סיינטולוגיה הפכה את הכלים הבסיסיים האלה של סיינטולוגיה לזמינים כמעט בכל מקום בעולם.

הסרט ׳ספר-העזר של סיינטולוגיה: כלים לחיים׳, אשר ניתן לצפייה באינטרנט וגם זמין ב-DVD, מציג עקרונות בסיסיים בסיינטולוגיה לכל אדם כדי שיוכל להשתמש בהם לשפר כל היבט של חייו, כולל הקשיים והאתגרים הנפוצים ביותר – נישואין כושלים, קשיים בגידול ילדים, לחץ ודיכאון, בעיות בעבודה, קונפליקטים בקהילה – ואיך לממש את השאיפות האישיות והחברתיות של כל אחד.

יועצים רוחניים מתנדבים באפריקה משתמשים בכישורים שלהם כדי לספק עזרה אישית ולהכשיר אחרים כדי שגם הם יוכלו לעשות זאת.

בעזרת דוגמאות מהחיים, הסרט מביא להבנה טובה יותר של כל המושגים העיקריים ב-'ספר-העזר של סיינטולוגיה' וכך משפר את יכולת היישום של החומר.

הסרט 'כלים לחיים' גם מספק לצופים הסבר ברור על איך היועצים הרוחניים המתנדבים מגשימים את המוטו שלהם – "ניתן לעשות משהו בקשר לזה".

כדי להפוך את הסרט הזה לזמין למיליונים נוספים, סיינטולוגיה נתנה חסות להפקת ושליחת עותקים שלו לכל ספרייה להשאלת ספרים בכדור הארץ.

לסרטונים שמרכיבים את הסרט מתלווים 19 קורסים של 'ספר-העזר של סיינטולוגיה', שזמינים כיום באינטרנט ללא תשלום. המבקרים באתר מוזמנים להירשם ולהתחיל כל אחד מהקורסים – כשהם קודם כול צופים בסרטון המתאים ואז עוברים ללמוד את הקורס עצמו.

כלים
לחיים
סרטונים
– לכל –
היבט
של החיים

כל קורס מכיל טכנולוגיה מדויקת עם נהלים של צעד אחר צעד שכל אחד יכול ליישם כדי לשפר כל סיטואציה. כל השיעורים נבדקים על-ידי יועץ רוחני מתנדב שעבר הכשרה, אשר מספק הדרכה אישית וסיוע לתלמידים, כולל להנחות אותם לקורסים המתאימים ביותר עבורם.

לאחר שהפיקו בעצמם תועלת מהקורסים, אנשים רבים עוברים הכשרה כדי להיות יועצים רוחניים מתנדבים, ברוח הדברים שנאמרו על-ידי מר האברד כאשר הוא השיק במקור את התוכנית:

"אם אדם אינו אוהב פשע, אכזריות, חוסר צדק ואלימות בחברה הזו, הוא יכול לעשות משהו בקשר לזה. הוא יכול להפוך ליועץ רוחני מתנדב, ולעזור לתרבת אותה, להכניס בה מצפון, אדיבות ואהבה וחופש ממצוקה על-ידי כך שיחדיר לתוכה בהדרגה אמון, הגינות, יושר וסובלנות".


הסרטונים מהסרט 'כלים לחיים' והקורסים המקבילים זמינים באתרי האינטרנט של סיינטולוגיה ושל היועצים הרוחניים המתנדבים. הקורסים האלה מספקים את הטכנולוגיה החיונית לפתרון בעיות החיים – טכניקות ונהלים פשוטים שמביאים תוצאות.