מבוא

תומכים במיזמים של חינוך יעיל בנושא סמים
ומניעת השימוש בהם

בהתייחסו להשפעה ההרסנית של סמים על החברה, הסופר, ההומניסט ומייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד כתב, "כדור הארץ נתקל במחסום שמונע כל התקדמות חברתית נרחבת – סמים וחומרים רעילים אחרים. חומרים אלה יכולים להכניס אנשים למצב שלא רק מונע והורס את הבריאות הגופנית, אלא יכול למנוע כל התקדמות יציבה של רווחה מנטלית או רוחנית״. אמירה זו מובילה לאמירתו לגבי התפקיד שיש לחומרים ממכרים בהרס המארג החברתי: "מחקרים מוכיחים שהמרכיב המזיק ביותר שקיים בחברה הנוכחית שלנו הוא סמים".

המרכיב המזיק ביותר שקיים בחברה הנוכחית שלנו הוא סמים.

בנוסף, מחקרו של מר האברד בתחום זה הביא לעולם פתרונות לגמילה מסמים שאין כמוהם. מחקר זה דרבן את סיינטולוגיה וסיינטולוגים ליזום את ׳האמת על הסמים׳, תוכנית חילונית שהם מריצים במשך יותר מעשרים שנה כדי לתת למיליוני איש את האמת על סמים.

סיינטולוגיה וסיינטולוגים עושים את כל שביכולתם כדי לשים קץ לשימוש בסמים באמצעות חינוך, ומזמינים את כל מי ששותף לשאיפה של עולם נקי מסמים לקחת חלק בכך.

שמים קץ
למגפת השימוש בסמים ברחבי העולם

סמים הם יותר מאשר רק עוד בעיה חברתית. כ-210 מיליון איש – מכל שכבות החברה – צורכים סמים. קרוב ל-200,000 איש מתים מסמים בכל שנה.

מספר המתים הגבוה ביותר הוא בקרב צעירים. כל 12 שניות ילד נוסף בגיל בית-ספר מתנסה בסמים בפעם הראשונה. השימוש בסמים בקרב קבוצת הגיל הזאת עלה בהתמדה במהלך העשור האחרון, וילדים נחשפים לסמים בגילאים יותר ויותר צעירים.

עוד

חומרי מולטימדיה חינוכיים
של האמת על סמים

עם 25 שנות ניסיון במניעת השימוש בסמים, תוכנית ׳האמת על סמים׳ מתקשרת ביעילות לנוער ולאנשים צעירים לגבי המציאות של שימוש בסמים, באמצעות תקשורת בין-אישית ותקשורת המונים.

מניסיון ומסקרים עולה שיש סיכוי טוב יותר שנוער ואנשים צעירים יקשיבו לבני גילם. לכן המסר המרכזי מועבר על-ידי צעירים – שחלקם צעדו במשעול ההתמכרות, ושרדו כדי לספר את הסיפור – שפונים לצעירים אחרים דרך חוברות, תשדירי שירות וסרטים תיעודיים.

עוד

מגיעים למיליוני אנשים עם המסר
"הם אמרו, הם שיקרו"

האפקטיביות של חוברות ׳האמת על סמים׳ הובילה לסדרה של תשדירי שירות לציבור, ״הם אמרו, הם שיקרו״. עם תיאורים עובדתיים על ההשפעות ההרסניות של הסמים הנפוצים ביותר, 16 תשדירי השירות מעבירים מסר עכשווי בעל השפעה רבה, שמכוון ישירות לנוער.

מסרים אלה יכולים להרתיע ביעילות צעירים מלהשתמש בסמים בפעם הראשונה ומהווים מרכיב חיוני בתוכנית ׳האמת על סמים׳.

עוד

הסרט החינוכי
האמת על סמים

במרכז התוכנית החינוכית של ׳האמת על סמים׳ נמצא הסרט התיעודי בן 100 הדקות, ׳האמת על סמים: אנשים אמיתיים, סיפורים אמיתיים׳, שמתמקד בכל אחד מ-11 הסמים הנפוצים ביותר.

הסרט מציג את העובדות: מה הופך סם לסם, מה כל אחד מהם עושה למיינד ולגוף, ולאן כולם מובילים.

עוד

האתר האינטראקטיבי
לחומרים חינוכיים באינטרנט

על מנת להגדיל את זמינות התוכנית אפילו יותר, נבנה האתר DrugFreeWorld.org שמשמש כמרכז אינטראקטיבי מקיף, ומספק מגוון רחב של מידע וחומרים חינוכיים בנושא סמים, אשר זמינים לצפייה, להורדה או להזמנה באינטרנט.

עוד

מפיצים בכל העולם את
המסר של האמת על סמים

פעולות התנדבות מאורגנות ברחבי כ-180 מדינות הובילו לחלוקה של 50 מיליון חוברות למניעת השימוש בסמים ולעשרות אלפי פעילויות להגברת המודעות לנזקי הסמים בקהילה.

ההשפעה שלהן במניעת השימוש בסמים היא משמעותית. אלה שבידיהם המידע יכולים להתנגד ללחץ חברתי מבני גילם ולבחור בעצמם לא להתחיל להשתמש בסמים מלכתחילה.

עוד

מביאים פתרונות
למיליוני אנשים

מרכז ההפצה והתפוצה הבינלאומי של סיינטולוגיה בלוס-אנג'לס, קליפורניה, ניצב במרכז המיזמים ההומניטריים הכלל-עולמיים בחסות סיינטולוגיה וסיינטולוגים. בנוסף לייצור של חומרי הפצה עבור למעלה מ-10,000 ארגונים ומרכזים של סיינטולוגיה וקבוצות הקשורות לסיינטולוגיה ברחבי העולם, המרכז מייצר חומרים חינוכיים עבור כל התוכניות ההומניטריות בחסות סיינטולוגיה.

עוד

תוצאות מיישום
התוכנית

כלי הנשק היעיל ביותר במלחמה נגד סמים ונגד השימוש בהם הוא חינוך. סיינטולוגיה וסיינטולוגים עובדים בשיתוף פעולה עם קבוצות ויחידים בעלי עניין משותף על מנת להביא לשינוי משמעותי בבעיית הסמים העולמית.

בזכות יעילותם של החומרים החינוכיים והשפעת הפעילויות של התוכנית בכל מקום שבו היא מיושמת, הקמפיין של ׳האמת על סמים׳ זוכה לכבוד ותמיכה ממורים, מדריכי כושר, יועצי בית-ספר, שוטרים, מנהיגים קהילתיים, פקידי ממשל, תלמידים והורים.

עוד