סיוע עולמי בעת אסון

חמלה ואכפתיות
ניו-יורק 11.9

'צוות התגובה בעת אסון של יועצים רוחניים מתנדבים' נולד באסון התאומים בניו-יורק ב-11 בספטמבר 2001.

תוך שעות מהתרחשות האסון, היועצים הרוחניים המתנדבים מניו-יורק היו בשטח, סיפקו תמיכה מיידית לצוותי החירום ועזרו להכניס סדר בכאוס. מתנדבים נוספים המשיכו להגיע מכל רחבי ארצות-הברית ומארצות אחרות, עד ש-800 מתנדבים התייצבו לעבודה באיזור, ועבדו 24/7 במשך שבועות ארוכים לצד צוותי החירום של ניו-יורק.

היועצים הרוחניים המתנדבים סיפקו עזרה חומרית בצורה של מזון, מים, ביגוד, ציוד ופריטים נחוצים נוספים. הם העבירו סיועים של סיינטולוגיה – פעולות שמבצעים כדי לעזור לאדם לעמוד ביתר נוחות אל מול קשיים גופניים – לשוטרים ומכבי אש שסבלו מלחץ, תשישות והלם. הם גם סיפקו עזרה רוחנית לאנשים שסבלו מאובדן של חברים, בני משפחה ועמיתים לעבודה.

יותר
מ-800
יועצים רוחניים
מתנדבים
התנדבו
במשך 130
אלף
– שעות –
בגראונד
זירו

לאחר שהכול נגמר, היועצים הרוחניים המתנדבים קיבלו את עיטור הגבורה של מחלקת מכבי האש של ניו-יורק וקיבלו תעודות הוקרה נוספות מפקידי ממשל ומנהיגי ארגונים אזרחיים.

"בתור מי שראה במו עיניו מה היה דרוש באתר של מרכז הסחר העולמי בימים ובשבועות שלאחר ה-11 בספטמבר, אני רוצה להודות לכם, סיינטולוגיה והיועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה, שרבים מהם הגיעו ממקומות מרוחקים כדי לעזור לנו.

היועצים הרוחניים המתנדבים עבדו במרץ ובחמלה רבה בגראונד זירו, ועזרו להקל על הקשיים הגופניים והמתחים הנפשיים של צוותי ההצלה. הארגון היעיל, האכפתיות והמסירות של היועצים הרוחניים המתנדבים שלכם היו מעל ומעבר, והם מוערכים ביותר וייזכרו לעד על-ידי אלה שקיבלו את עזרתם. אין די מילים בפי בכדי להודות למתנדבים״. – מפקד מחלקה במשטרת ניו-יורק, 14 בדצמבר 2001