מבוא

מצילים חיים באמצעות
גמילה ומניעת השימוש בסמים

נרקונון הוקם ב-1966 על-ידי אסיר שהשתמש בכתביו של הסופר, ההומניסט ומייסד הסיינטולוגיה, ל. רון האברד כדי להיגמל מהתמכרות ממנה סבל עשרות שנים. כיום נרקונון מהווה רשת בינלאומית שבכל יום עוזרת לאנשים להשתקם מההרס שנגרם מהתמכרות לסמים.

כיום נרקונון מהווה רשת בינלאומית שבכל יום עוזרת לאנשים להשתקם מההרס שנגרם מהתמכרות לסמים.

שיטות הגמילה ומניעת השימוש בסמים של נרקונון, ללא שימוש בתחליפי סם, משלבות בתוכן משטר מדויק שמנקה את הגוף ממשקעי סמים, ונהלים שמבוצעים כדי להקל על הייסורים המנטליים והגופניים שקשורים לשימוש בסמים.

נרקונון לא רק מטפל בהשפעות המזיקות של שימוש בסמים על הגוף והמיינד, אלא גם בסיבות שבגללן האדם פנה לסמים מלכתחילה. נכון להיום, התוכנית עזרה לעשרות אלפי אנשים להתחיל חיים חדשים נקיים מסמים.

אבל נרקונון לא מפסיק בנקודה זו, אלא מגיע אל צעירים ומבוגרים ומיידע אותם על סמים ועל התוצאות של השימוש בהם באמצעות תוכנית ההסברה שלו בנושא סמים. נכון להיום, המומחים לחינוך בנושא הסמים של נרקונון הגיעו ליותר מ-16 מיליון איש.

חופש אמיתי עבור האדם אינו בר השגה בעולם שמוצף בשימוש בחומרים מזיקים והתמכרות לסמים. מסיבה זו, ארגון הסיינטולוגיה הבינלאומי מחויב לחלוטין לתוכניות שמטפלות ביעילות בבעיה החברתית הזאת.

פתרונות אפקטיביים
למגפת הסמים העולמית

שימוש בסמים ובאלכוהול מביא להרס של החברה. מעריכים שהסחר בסמים מגלגל 322 מיליארד דולר בשנה – יותר מהתוצר המקומי הגולמי של 88% מאומות העולם. חייהם של מאות מיליוני בני אדם נפגעים מסמים, ורבים מהם מתים בטרם עת כתוצאה מהם. אנשים מאבדים קריירות ומקומות עבודה, נפגעים גופנית או הופכים לנכים, מבזבזים את חסכונותיהם והורסים את משפחותיהם.

עוד

תוכנית הגמילה הבינלאומית
של נרקונון

התוכנית של נרקונון היא תוכנית אפקטיבית ביותר לגמילה מסמים, סילוק רעלים ושיקום, שאינה כוללת שימוש בתחליפי סם, ומבוססת על טכניקות אשר פותחו על-ידי ל. רון האברד.

רשת מרכזי נרקונון משתרעת ברחבי העולם מנרקונון אֶרוֹהֵד, מתקן הגמילה הגדול מסוגו בעולם, אשר משמש גם כמרכז הכשרה עבור אנשי מקצוע ומתנדבים בתחום הגמילה מסמים.

עוד

שיטת סילוק רעלים לחיים חדשים
של נרקונון

תגליתו של ל. רון האברד שמשקעי סמים ורעלים אחרים מצטברים בגוף הובילה לפריצת דרך חדשנית בגמילה מסמים. מר האברד פיתח שיטה בטוחה, בריאה ויסודית לסילוק סמים מהגוף.

עוד

חיסול הבעיה באמצעות
פעולות למניעת שימוש בסמים

במהלך ארבעים שנות ניסיון בגמילה מסמים ומניעת השימוש בהם, המומחים של נרקונון לחינוך בנושא סמים גילו כי צעירים שמקבלים ידע והבנה על ההשפעות של סמים, מחליטים ברוב המקרים לא להתחיל להשתמש בסמים מלכתחילה.

עוד

תוכנית נרקונון:
יוצרת חברה ללא סמים

בהתאם למטרתם לשים קץ לשימוש בסמים ולהתמכרות, הצוות והמתנדבים של נרקונון מגיעים לאנשי מקצוע, מחנכים, מחוקקים וחברי קהילה בעזרת קמפיינים חינוכיים בנושא סמים, כדי להגביר את המודעות להיקף הבעיה ולפתרונות היעילים שקיימים.

אנשים שמשתמשים בסמים לא רק הורסים את חייהם שלהם, אלא לעתים קרובות מסכנים גם את האנשים שמסביבם.

עוד

תוצאות מיישום
התוכנית

היעילות של נרקונון וההשפעה של הפעילויות שלו הן הסיבות שבגללן התוכנית של נרקונון זוכה לכבוד ולתמיכה מצדם של קציני משטרה, מנהיגים קהילתיים, פקידי ממשל, תלמידים ומשפחות ברחבי העולם.

עוד