מבוא

תומכים בתוכנית העולמית של
היועצים הרוחניים המתנדבים

ל. רון האברד, מייסד הסיינטולוגיה, הגה את תוכנית היועצים הרוחניים המתנדבים באמצע שנות ה-70 ותיאר את היועץ הרוחני המתנדב בתור ״אדם שעוזר לזולתו על בסיס התנדבותי, על-ידי החזרת המטרה, האמת והערכים הרוחניים לחייהם של אחרים״.

היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה מביאים עזרה אפקטיבית בכל מקום ובכל זמן שהיא נחוצה.

תוכנית היועצים הרוחניים המתנדבים היא מיזם נרחב להביא סיוע רוחני וגופני יעיל לכל אדם, בכל מקום. מאז תחילתה, מאות אלפי אנשים קיבלו הכשרה במגוון רחב של מיומנויות שעושות שימוש בעקרונות הבסיסיים של סיינטולוגיה כדי להביא להקלה מסבל גופני, מנטלי או רוחני ולשפר כל היבט של החיים – החל בתקשורת ולמידה וכלה בנישואין וגידול ילדים.

ההכשרה זמינה לכל מי שמעוניין לעזור לאחרים ולתת להם כלים כדי שיוכלו להתגבר על קשיים בחייהם ולשנות מצבים לטובה.

בנוסף לעזרה שהם נותנים בקהילות המקומיות שלהם בכל רחבי העולם, היועצים הרוחניים המתנדבים מושיטים את עזרתם לערים, עיירות וכפרים במקומות מרוחקים.

בנוסף, סיינטולוגיה הקימה 'צוות תגובה בעת אסון של יועצים רוחניים מתנדבים' קבוע במסגרת הרשת העולמית שלו של מתנדבים – צוות שמוכן לשליחה לכל מקום במקרים של אסונות טבע או אסונות מעשה ידי אדם. החברים בצוות התגובה עובדים עם מנהיגים קהילתיים, פקידי ממשל, ארגוני סיוע בעת אסון וקבוצות מתנדבים אחרות כדי לספק תמיכה פיזית או סיוע רוחני יעיל, תוך שימוש ביכולת הארגון, המיומנות והניסיון העשיר שלהם.

היועצים הרוחניים המתנדבים, שפעילים בכל יבשת, מהווים היום את אחד מכוחות הסיוע העצמאיים הגדולים ביותר בעולם, ומושיטים עזרה אפקטיבית בכל זמן ובכל מקום שבה היא נחוצה.

מושיטים עזרה
לכל אחד, בכל מקום

האומות המאוחדות דיווחו שבאחת השנים האחרונות אסונות טבע ואסונות מעשה ידי אדם באותה שנה השפיעו על חייהם של 208 מיליון איש בעולם. רשת ארגוני הסיוע הגדולה בעולם הצליחה להגיע רק ל-15 אחוזים מהם באותה שנה. מה בנוגע לשאר?

'הצוות הבינלאומי לתגובה בעת אסון של יועצים רוחניים מתנדבים' עובד במסירות כדי לעזור להשלים את החסר.

עוד

חמלה ואכפתיות
ניו-יורק 11.9

'צוות התגובה בעת אסון של יועצים רוחניים מתנדבים' נולד באסון התאומים בניו-יורק ב-11 בספטמבר 2001.

תוך שעות מהתרחשות האסון, היועצים הרוחניים המתנדבים מניו-יורק היו בשטח, סיפקו תמיכה מיידית לצוותי החירום ועזרו להכניס סדר בכאוס.

עוד

מביאים תקווה ועזרה
אחרי גלי הצונאמי באסיה

בדצמבר 2004, כשגלי צונאמי זעזעו את החופים של דרום מזרח אסיה והודו, ההרס היה נוראי.

ערים שלמות נחרבו ואיים נעלמו. באופן מיידי, 600 יועצים רוחניים מתנדבים מ-28 מדינות נענו לקריאה, מאוסטרליה השכנה וכל הדרך עד בריטניה, סקנדינביה, ארצות-הברית ודרום אמריקה, וסיפקו עזרה פיזית ורוחנית לקורבנות הצונאמי ולכוחות ההצלה.

עוד

חילוץ ובניה מחדש
אחרי ההוריקנים קטרינה וריטה

בשנת 2005, סופות ההוריקן ריטה וקתרינה החריבו ערים ועיירות במיסיסיפי, אלבמה ולואיזיאנה, כשהן מותירות מאחוריהן אלפי מחוסרי בית ואת שירותי החירום במצב של עומס יתר מוחלט.

היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה היו בין הראשונים שהגיעו לאיזור האסון עם עזרה ראשונה לתושבי האיזור ולעובדי שירותי החירום, שהתמודדו עם מבצעי חילוץ ושיקום מאסיביים.

עוד

שיקום ובניה מחדש
אחרי רעידת האדמה בהאיטי

רעידת האדמה בעוצמה 7.0 בסולם ריכטר שהכתה בהאיטי קצת לפני 5 אחה"צ ב-12 בינואר 2010, החריבה חצי מהבניינים של עיר הבירה פורט-או-פרינס והותירה מאחוריה 300,000 הרוגים ו-3 מיליון פצועים ומחוסרי בית.

רעידת האדמה עוררה תגובה חסרת תקדים של שליחת עזרה מכל רחבי העולם.

עוד

תושבים עוזרים לתושבים
סיוע במהלך שיטפונות בפקיסטן

כאשר שיטפונות ענק הציפו את אגן נהר האינדוס ביולי 2010, היה זה אסון הטבע החמור ביותר בתולדות האומה.

תקופת מונסון מסיבית גרמה לנהר האינדוס לעלות על גדותיו לרמה כזו שהוא הציף כמעט חמישית מהמדינה. המונסונים גרמו למותם של 1,700 איש ו-14 מיליון תושבים נאלצו לברוח מבתיהם.

עוד

אכפתיות בעת אסון
רעידת אדמה וצונאמי ביפן

רעידת האדמה בעוצמה 9.0 בסולם ריכטר שהכתה ביפן ב-11 במרץ 2011, יצרה צונאמי בגובה של שלוש קומות שסחף איתו ערים ועיירות שלמות והיה אסון הטבע החמור ביותר בתולדות המדינה.

בסיכומו של דבר רעידת האדמה וגל הצונאמי הביאו למותם של 20,000 איש, 590,000 איש נותרו ללא קורת גג ו-4.4 מיליון בתים נותרו ללא אספקת חשמל.

עוד

ניתן לעשות משהו בקשר לזה
מביאים עזרה לכולם

היועצים הרוחניים המתנדבים מגיעים לחברה באמצעות תערוכות מסיירות, ומביאים את העזרה שלהם לערים מרכזיות וקהילות מרוחקות ברחבי העולם כאחד, במטרה לסייע לאנשים ולהגביר את יכולתם להתמודד עם מצבי חירום וחיי היומיום.

הם נוסעים ברחבי הצמתים התעשייתיים המרכזיים של העולם – לונדון, ברלין, ניו-יורק, לוס-אנג'לס ומלבורן – כמו גם במקומות כגון אגן האמזונס, מערב ומרכז אפריקה ...

עוד

הכלים של סיינטולוגיה
מתעוררים לחיים בסרט

ספר הלימוד להכשרת יועצים רוחניים מתנדבים הוא 'ספר-העזר של סיינטולוגיה', שמבוסס על עבודותיו של ל. רון האברד.

בעולם שבו הפרט מותקף באופן הולך וגובר על-ידי כוחות כלכליים, פוליטיים וחברתיים אשר נתפסים כיותר ויותר מאיימים, מר האברד הורה על פרסום הספר הזה כדי להפוך את הטכנולוגיה של סיינטולוגיה לזמינה לכולם, כדי שיוכלו לעזור לעצמם ולאחרים.

עוד

פתרונות לכל היבט של החיים
יועצים רוחניים מתנדבים באינטרנט

העזרה של היועצים הרוחניים המתנדבים זמינה באינטרנט באתר של היועצים הרוחניים המתנדבים.

כאן כל מבקר יכול להגיע דרך קישור ליועץ רוחני מתנדב כדי לקבל עזרה אישית, לראות כל אחד מהסרטונים של 'כלים לחיים' ולהירשם לכל אחד מהקורסים הבאים באינטרנט ...

עוד

מביאים פתרונות
למיליוני אנשים

ב-2010, ארגון הסיינטולוגיה הבינלאומי פתח את שעריו של מרכז ההפצה והתפוצה הבינלאומי החדש שלו, המשתרע על פני 17,000 מטרים רבועים, בלוס-אנג'לס, קליפורניה. המתקן הענק, המשמש לייצור והדפסה, אחראי על הפקת כל החומרים החינוכיים של התוכניות ההומניטריות של סיינטולוגיה, כולל תוכנית היועצים הרוחניים המתנדבים.

עוד

תוצאות מיישום
התוכנית

זה כבר למעלה משלושה עשורים, שסיינטולוגיה והיועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה נענו לקריאה והגישו עזרה לציבור בקנה מידה נרחב, על-ידי סיוע פיזי ורוחני בכל פינה של העולם.

באמצעות שיתופי פעולה עם קבוצות בעלות עניין משותף – החל מהצלב האדום הבינלאומי ועד לסוכנות הפדראלית לניהול סיוע במקרי אסון (FEMA), מהמשטרה ומכבי האש ...

עוד