אודות התוכנית

הסרט החינוכי
האמת על סמים

האמת
על
סמים
סרט דוקומנטרי
עטור פרסים
פרס טלי
פרס סילבר
פרס אורורה
פרס פלטינום
פרס קומוניקטור
פרס המצוינות

במרכז התוכנית החינוכית של ׳האמת על סמים׳ נמצא הסרט התיעודי בן 100 הדקות, ׳האמת על סמים: אנשים אמיתיים, סיפורים אמיתיים׳, שמתמקד בכל אחד מ-11 הסמים הנפוצים ביותר.

הסרט מציג את העובדות: מה הופך סם לסם, מה כל אחד מהם עושה למיינד ולגוף, ולאן כולם מובילים.

זהו סרט חינוכי בעל השפעה עצומה, עם סיפורים של משתמשים לשעבר שבעצמם שרדו את ההתמכרות ההרסנית, והכנות הזאת היא סימן ההיכר של התוכנית הזו:

״את מנסה סמים – זה לא משנה מי את. זה לא משנה עד כמה את אדם טוב או מהן המטרות שלך. הסמים יכולים להרוס את הכול״. – שרה

״הרבה פעמים נעשה ניסיון להציג סמים באור נוצץ, למשל שסוחרי סמים הם אנשים מגניבים או שזה מגניב להיות מסטול. אבל זה רק בסרטים. בחיים האמיתיים זה סיפור שונה לגמרי״.  – בריאן

״מישהו במסיבה אומר, ׳אה, בואי ננסה את זה, אנחנו נעשה חיים רק הלילה. את יודעת, זה משהו שעושים בסוף שבוע.׳ אבל זה לא נכון. זה לא משהו שעושים רק בסוף שבוע. וזה מתחיל בתור משהו כזה פשוט, ואז זה הופך לסיוט״. – סטייסי

עבור צעירים ש-״שמעו כבר הכול״ והם ספקנים בנוגע לכל טקטיקת ההפחדה, עדויות אלה מעמידות אותם פנים אל פנים מול הסכנות שטמונות בסמים, וכך הן משמשות כגורם הרתעה יעיל.

ניתן ללמוד על ההשפעה של הסרט התיעודי מהתגובות שמתקבלות ממגוון רחב של אנשי מקצוע שאימצו אותו כחלק מפעילויות החינוך שלהם בנושא סמים:

״לעדויות אישיוֹת יש השפעה עצומה. כל הצוות והתלמידים שלי חייבים לצפות בהן״. – סגן מנהל תיכון, ניו-ג׳רזי

״החומרים של ׳האמת על סמים׳ עוזרים לגשר על הפער שעלול להיווצר בין קציני אכיפת חוק לבין ילדים, כשהם מדברים איתם על סמים. לסרטוני הווידיאו ולחוברות יש השפעה עצומה והם מוצגים באופן שבאמת נוגע לליבם״. – שוטר, טקסס

״התוכנית המרתקת הזאת יושמה עם תוצאות מדהימות. תודה לכם על שהפכתם את החומרים האלה לזמינים. ההשפעה על חייהם של אלו שנחשפו לתוכנית תימשך לכל החיים". – מפקח על חינוך, מחלקת הענישה, פלורידה

הפופולאריות והיעילות של תוכנית ׳האמת על סמים׳ הן עד כדי כך חזקות שהיא אומצה על-ידי אלפי מוסדות חינוך ומאות ארגונים וסוכנויות ממשלתיות ברמת העיר, המחוז והמדינה בלמעלה מ-50 מדינות.

סיינטולוגיה מעניקה חסות לייצור חבילת החינוך של ׳האמת על סמים׳ כדי להפוך את החומרים לזמינים למחנכים, קציני אכיפת חוק ומומחים למניעת שימוש בסמים שנמצאים בתפקיד בו הם מעבירים שיעורים פורמאליים בכיתות או במרכזי לימוד קהילתיים.


חבילת חינוך מלאה כוללת מדריך למחנך, סרט תיעודי, 13 חוברות ו-16 תשדירי שירות

חבילת החינוך מכילה תוכנית לימודים רבת-עוצמה בנושא סמים, עבור שימוש בבתי-ספר ובקהילה. היא כוללת את הסרט התיעודי זוכה הפרסים, ׳האמת על סמים: אנשים אמיתיים, סיפורים אמיתיים׳, 16 תשדירי שירות על הסמים הנפוצים ביותר, כרזות ו-24 סטים של סדרת החוברות ׳האמת על סמים׳.

החבילה כוללת:

מדריך למחנך עם מערכי שיעור לסמסטר שלם, מטלות של כתיבת חיבורים ושיעורי בית. כל מרכיב מיועד לעודד השתתפות מצד התלמידים והוא מספיק גמיש כדי להתאים לכל תוכנית לימודים בנושא סמים, בין אם מדובר בחטיבת הביניים, תיכון, מכללה או אוניברסיטה, או לכל תוכנית הסברה לקהילה.

סדרת החוברות של 'האמת על סמים': 24 סטים של 13 חוברות על הסמים הנפוצים.

16 תשדירי השירות "הם אמרו, הם שיקרו" שמשמשים כמבוא לשיעורים.

הכרזות ״הם אמרו, הם שיקרו״: כרזה עבור כל אחד מ-11 הסמים השונים, לשימוש ביחד עם השיעורים ולתליה בכיתות, במרכזים קהילתיים ובמסגרות הוראה אחרות.

הסרט התיעודי ׳האמת על סמים: אנשים אמיתיים, סיפורים אמיתיים׳ שמציג משתמשים לשעבר ששרדו את ההתמכרות ועכשיו מספרים על כך.

בזכות מתן החסות לתוכנית על-ידי סיינטולוגיה, אלפי מחנכים מסביב לעולם יכולים לקבל את החומרים ללא תשלום.

המתאם של קואליציית הנוער הניגרית מתאר את האפקטיביות של התוכנית במילים הבאות: ״רוב האנשים שחייהם נפגעים מהשימוש בסמים הם צעירים שאמורים להיות מנהיגי המחר. לכן סיינטולוגיה אומרת להם את האמת, כי בדרך כלל אף אחד לא אומר להם את האמת״.

יותר
מ-20
אלף
ערכות
חינוך
חולקו
בשנה
אחת

פקיד ממשל מקליפורניה להפחתת הדרישה לסמים אמר:״הצעירים מתחברים לחומרים האלה של ׳האמת על סמים׳, הם מעניינים, מיועדים לנוער וכיף לעבוד איתם. והכי חשוב, ראיתי אותם בפעולה בעצמי ואני יודע שהם עובדים״.

אדם שמסייע להתאחדות הרופאים האסלאמיים בדרום-אפריקה סיפר על תלמידה שלקחה עותק של ה-DVD ׳האמת על סמים׳ ואמרה, "יש לי דוד שמכור לסמים ואולי אם אראה לו את ה-DVD הזה, זה יעזור לו". כמה ימים לאחר מכן היא חזרה ואמרה בניצחון: "הצלחתי לגרום לדוד שלי להפסיק להשתמש בסמים".

מנהל תוכנית ב-'ארגון הנוער של משרד השריף' בעיר מרכזית בארה״ב אמר לסיינטולוגים שמתנדבים בפעילויות של ׳האמת על סמים׳: "אם אנחנו זקוקים לכם כדי שתעזרו לסגן השריף, אתם מתייצבים. אם אנחנו צריכים שתעזרו לילדים או שתספקו עוד חומרים, אתם מתייצבים. זה משהו שממשיך כל הזמן. זה לא משהו שקורה רק שבוע אחד, זה 52 שבועות״.