אודות התוכנית

מגיעים למיליוני אנשים עם המסר
"הם אמרו, הם שיקרו"


האפקטיביות של חוברות ׳האמת על סמים׳ הובילה לסדרה של תשדירי שירות לציבור, ״הם אמרו, הם שיקרו״. עם תיאורים עובדתיים על ההשפעות ההרסניות של הסמים הנפוצים ביותר, 16 תשדירי השירות מעבירים מסר עכשווי בעל השפעה רבה, שמכוון ישירות לנוער.

מסרים אלה יכולים להרתיע ביעילות צעירים מלהשתמש בסמים בפעם הראשונה ומהווים מרכיב חיוני בתוכנית ׳האמת על סמים׳.

תשדירי השירות מיועדים להגביר את המודעות להשפעות של סמים ולהוריד את שיעור הצריכה בכל מקום בו הם משודרים. שלושת תשדירי השירות הראשונים מטפלים בתפיסות השגויות שמובילות להתנסות בסמים: הרעיון ששימוש בסמים הופך אותך למקובל (״פופולארי״), שטריפ אחד לא יוביל להתמכרות (״רק פעם אחת״), ושמנה אחת לא יכולה להזיק (״מנה אחת״).

16 תשדירי השירות לציבור ״הם אמרו, הם שיקרו״, שמנפצים את המיתוסים הנפוצים ביותר על סמים, זמינים באינטרנט ומשודרים ברחבי העולם למיליוני צופים.

תשדירי השירות האחרים דנים בסמים הנפוצים: מריחואנה, אלכוהול, אקסטזי, קוקאין, קראק קוקאין, קריסטל מת׳, חומרי שאיפה, הרואין, אל-אס-די ומשככי כאבים במרשם. המסרים בנויים בצורה כזאת שהם מציגים מצבים מציאותיים ועובדות אמיתיות באופן שמתקשר לצעירים כדי שהם יקשיבו. כל תשדיר שירות מקביל לאחת מהחוברות של ׳האמת על סמים׳.

מעל 500 תחנות טלוויזיה בכ-100 מדינות שידרו את תשדירי השירות של ׳האמת על סמים׳. מומחים בתעשיית התקשורת מעניקים לתשדירי השירות ״הם אמרו, הם שיקרו״ ציונים גבוהים בזכות העובדה שהם מתעלים מעל הרעש של תקשורת ההמונים ומגיעים ביעילות לקהל היעד שלהם. המסרים זכו בפרסי טלי ואדי ובפרסים אחרים.

תשדירי השירות זכו גם לביקורות מלאות שבחים מאנשים שאחראים לחינוך בנושא סמים:

״תשדירי השירות סיפקו לתלמידים קשר ישיר לנושא, מכיוון שהם מציגים אנשים מאותה קבוצת גיל, שאיתם הם יכולים להזדהות״. – מורה, קנדה

״אני תמיד משתמש בתשדירי השירות כדי למשוך את תשומת ליבם ... נראה שסרטוני הווידיאו מתחילים את הדיונים, ולאחר מכן, תלמיד אחרי תלמיד, הם מתנדבים ומספרים על החיים שלהם ומשפחותיהם. ההשפעה אדירה״. – מדריך, יוטה

ממשלות, סוכנויות לאכיפת החוק, בתי-ספר, קבוצות קהילתיות ותוכניות אחרות למניעת השימוש בסמים משתמשים בתשדירי השירות של ׳האמת על סמים׳.
11
סמים
16
תשדירי
שירות
עם מסר חשוב

מאז הפקתם ב-2008, עשרות מיליוני אנשים צפו בתשדירי השירות של ׳האמת על סמים׳.

מסרים אלה מספקים מבוא מרשים לפרזנצטיות החינוכיות בנושא הסמים, והם אחד המרכיבים של תוכנית הלימודים של ׳האמת על סמים׳. ממשלות, סוכנויות לאכיפת החוק, בתי-ספר, קבוצות קהילתיות ותוכניות אחרות למניעת השימוש בסמים עושות בהם שימוש נרחב.

בהונדורס, שם המועצה הלאומית למלחמה בסחר בסמים משתפת פעולה עם 'המוסד לעולם נקי מסמים', נעשה שימוש בתשדירי השירות בפרזנטציות לקציני צבא בכירים ולצוערים באקדמיה הצבאית.

שוטרים מההתאחדות למניעת פשיעה בטקסס עושים שימוש בתשדירי השירות ובחוברות של ׳האמת על סמים׳ במסעות ההסברה שלהם בנושא סמים.

בפנמה, הקמפיין לחינוך בנושא סמים נפתח בהקרנת תשדירי השירות בתחנת הטלוויזיה הלאומית של פנמה באופן קבוע בשעות צפיית השיא, והם הגיעו ל-2 מיליון צופים.

בטאיוואן, המסרים שודרו גם בטלוויזיה הלאומית ל-5 מיליון צופים ונעשה בהם שימוש כחלק מתוכנית הלימודים בנושא סמים ב-500 בתי-ספר.

ברחבי העולם, המסרים רבי-העוצמה האלה מצילים נוער מליפול קורבן לפיתוי שטמון בסמים.


לחץ על תשדיר השירות כדי לצפות בסרט הווידיאו
תשדירי השירות של ׳האמת על סמים׳, ״הם אמרו, הם שיקרו״, שודרו ביותר מ-500 תחנות טלוויזיה בכ-100 מדינות. כל אחד מתשדירי השירות עוסק בסם או בחומר לא חוקי אחד, ומתאר באופן ויזואלי את השפעותיו המזיקות באמצעות סיפורים מהחיים.