מבוא

תומכים במודעות כלל-עולמית
לזכויות האדם

במחקרו המוקדם על המיינד והרוח האנושיים, המחבר, ההומניסט ומייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד הדגיש שחופש רוחני והארה היו שאיפות שכמעט ולא היו ניתנות להשגה על-ידי אנשים שנמנעו מהם זכויות האדם הבסיסיות ביותר.

אמונה מרכזית בסיינטולוגיה היא שלכל בני האדם יש זכויות שלא ניתן לשלול מהם.

כתוצאה מכך, הוא כתב את 'תקנון הסיינטולוג' וקרא לכל חברי דת הסיינטולוגיה להתמסר לפעילות של ״לתמוך במאמצים הומניטריים אמיתיים בנושאי זכויות האדם״. בפעולה הזאת הוא הניח את הבסיס למה שהפך לתנועה כלל-עולמית לתמיכה בזכויות האדם עבור כל בני האדם, מבלי להתחשב במצבם החברתי, מוצאם האתני או ההשתייכות הדתית שלהם.

כיום, סיינטולוגים מחמש יבשות לוקחים חלק במאמצים משותפים עם סוכנויות ממשלתיות וארגונים אזרחיים כדי להגביר את המודעות ולהביא ליישום נרחב של 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם' של האומות המאוחדות משנת 1948, המסמך החשוב ביותר בעולם בנושא זכויות האדם.

אנחנו מקבלים בברכה את ההשתתפות ושיתוף הפעולה של כל מי ששואף לעולם שבו זכויות האדם הן מציאות יומיומית עבור כולם.


מחנכים אנשים ברחבי העולם
אודות זכויות האדם

אנחנו עומדים כל יום בפני חדשות על סכסוכים אתניים, מעשים לא אנושיים, תסיסה אזרחית ומלחמה.

אמצעי התקשורת מלאים בסיפורים על הפרות של זכויות האדם – מאלימות במשפחה ובריונות בבית-הספר ועד לשחיתות ועוני, ואפליה בעידוד הממשלה. וכל זה בזמן שרוב אוכלוסיית העולם אפילו לא יודעת מהן זכויות האדם, ושהיא זכאית להן.

עוד

חומרי מולטימדיה חינוכיים של
מאוחדים למען זכויות האדם

בזכות התמיכה של סיינטולוגיה, חומרי מולטימדיה מלמדים את זכויות האדם ומגבירים את המודעות אליהן, ומגיעים ליותר מ-100 מיליון איש ברחבי העולם בכל שנה.

'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם' של האומות המאוחדות הפכה למוקד של התוכנית החינוכית בנושא זכויות האדם לאחר שסקרים הראו שפחות מ-10 אחוזים מהאוכלוסייה ידעו על הקיום של ההכרזה, ורק אחוז נמוך יותר היה מסוגל לציין יותר מאחת או שתיים מבין 30 הזכויות הבסיסיות שמופיעות במסמך.

עוד

קול בעל השפעה למען
זכויות האדם הנותן השראה למיליונים

"30 זכויות, 30 תשדירי שירות"

העניין הגובר שצעירים מגלים בלמידת זכויות האדם שלהם בהשפעת החוברת ׳מהן זכויות האדם?׳ הוביל ליצירת 30 תשדירי שירות חינוכיים – כל אחד מהם מציג את אחת מזכויות האדם שמפורטות בהכרזה לכל באי עולם.


עוד

כלים אור-קוליים כדי
להחיות את זכויות האדם

הסרט ׳הסיפור של זכויות האדם׳ הוא מרכיב עיקרי בקמפיין החינוכי על זכויות האדם והוא מציג לצופים בני כל הגילאים את החירויות הבסיסיות ביותר שלהם.

׳הסיפור של זכויות האדם׳ הוא סרט תיעודי מרשים בן 10 דקות שמגדיר את אחד הנושאים הלא מובנים ביותר בעולם.

עוד

האתר האינטראקטיבי
לחומרים חינוכיים באינטרנט

גם ׳מאוחדים למען זכויות האדם׳ וגם ׳הארגון הבינלאומי של נוער למען זכויות האדם׳ מפעילים אתרים אינטראקטיביים שמכילים את כל החומרים שזמינים ב-17 שפות.

כל החוברות על זכויות האדם, תשדירי השירות והסרט ׳הסיפור של זכויות האדם׳ זמינים להורדה או להזמנה דרך האינטרנט. האתרים כוללים מערכת לימוד וירטואלית אינטראקטיבית שמיועדת לכל אחד שמלמד או לומד על זכויות האדם הבסיסיות.

עוד

חינוך בנושא זכויות האדם
מקיף את העולם

הנחת היסוד של זכויות האדם היא שהן מיועדות לכל אחד. לכן, ללא קשר לרקע כלכלי או תרבותי, כל אדם, על-ידי השתתפות במיזמים הללו, יכול לעורר תמיכה ציבורית לנושא זכויות האדם ולחינוך בנושא זכויות האדם בקהילתו, בעירו או בארצו.

עוד

מביאים פתרונות
למיליוני אנשים

מרכז ההפצה והתפוצה הבינלאומי של סיינטולוגיה בלוס-אנג'לס, קליפורניה, ניצב במרכז המיזמים ההומניטריים הכלל-עולמיים בחסות סיינטולוגיה וסיינטולוגים. בנוסף לייצור של חומרי הפצה עבור למעלה מ-10,000 ארגונים ומרכזים של סיינטולוגיה וקבוצות הקשורות לסיינטולוגיה ברחבי העולם, המרכז מייצר חומרים חינוכיים עבור כל התוכניות ההומניטריות בחסות סיינטולוגיה.

עוד

שותפים ומנהיגים
תומכים בתוכנית

יש צורך בחינוך נרחב על זכויות האדם כדי להשיג יישום כלל-עולמי שלהן.

כדי להשיג זאת, במשך למעלה מ-40 שנה סיינטולוגיה וסיינטולוגים יזמו ותמכו בתוכניות שמגבירות בצורה יעילה את המודעות הציבורית לזכויות האדם ומלמדות צעירים ומבוגרים עליהן.

עוד