אודות התוכנית

כלים אור-קוליים כדי
להחיות את זכויות האדם

הסרט
הסיפור
של
זכויות האדם
עטור הפרסים
פרס טלי
פרס ברונזה
פרס פסטיבל הסרטים בקלירווטר
הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר
פרס אורורה
פרס פלטינום
פרס פסטיבל הסרטים הבינלאומי בבלפסט
הפרס הראשי
פרס קומוניקטור
פרס המצוינות

הסרט ׳הסיפור של זכויות האדם׳ הוא מרכיב עיקרי בקמפיין החינוכי על זכויות האדם והוא מציג לצופים בני כל הגילאים את החירויות הבסיסיות ביותר שלהם.

׳הסיפור של זכויות האדם׳ הוא סרט תיעודי מרשים בן 10 דקות המגדיר את אחד הנושאים הלא מובנים ביותר בעולם. הוא פונה לאנשים בכל הגילאים באמצעות מסע קצר דרך ההיסטוריה של זכויות האדם, שהגיעה לשיאה עם החתימה על 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם' באומות המאוחדות ב-1948.

הצגת הבכורה של הסרט נערכה בוועידת פסגה בינלאומית בנושא זכויות האדם בג׳נבה בפני קהל שהורכב משגרירי האומות המאוחדות, פקידי ממשל, פעילי זכויות האדם ונציגי נוער מ-30 מדינות.

סרט קצר זה, שנמצא כיום בשימוש בידי מורים, מנהיגים קהילתיים, פעילי זכויות האדם ואחרים, שודר גם בערוץ הביוגרפי, ערוץ ההיסטוריה, ערוץ דיסקברי, ערוץ הלמידה ותחנות טלוויזיה אחרות בארה״ב, וגם בערוצי טלוויזיה באירופה, אפריקה ואסיה, והגיע למיליוני צופים.

״הקרנתי לקבוצות תלמידים את ׳הסיפור של זכויות האדם׳ והוא עורר בהם השראה. הוא נתפס בעיניהם כדבר שמעודד שינוי חברתי ומעורבות בקהילות שלהם. הם הפנימו את המסר הסופי של הסרט והחומרים – המסר שזכויות האדם מתחילות עם האדם היחיד ובבית עם אנשים כמוהם״. – מפתח משאבים, המועצה לפיתוח הקהילה האתיופית

״ ׳הסיפור של זכויות האדם׳ הוא וידיאו יוצא מן הכלל. בזמן קצר מאוד, הוא מציג סקירה כללית על איך הנושא של זכויות האדם התחיל, חשיבותן וההיסטוריה שלהן. הן לא משהו חדש אלא משהו שהתפתח במשך אלפי שנים. מידע זה הוא בעל ערך רב עבור החניכים שלנו מכיוון שהוא נותן את הבסיס שעליו נבנתה 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם'.״ – מפקח משטרה, קנדה

״אני משתמש בחומרים כחלק מקורס ללימוד על זכויות האדם והחוקה. ה-DVD הוא אמצעי מאוד חשוב להגברת המודעות לחשיבות של מתן כבוד לתרבות של זכויות האדם״. – פרופסור באוניברסיטה

בתור מענה לצורך בכלים אפקטיביים ואיכותיים להוראה, ׳נוער למען זכויות האדם׳ ו-׳מאוחדים למען זכויות האדם׳ מספקים חומרים חינוכיים לעשרות אלפי מחנכים ברחבי העולם. אלה מוענקים ללא תשלום למורים, פרופסורים במכללות ואוניברסיטאות, ארגונים בנושא זכויות האדם, מחוקקים, דיפלומטים ונציגים רשמיים של האומות המאוחדות.

המשאבים החינוכיים האלה מעודדים השתתפות מצד התלמידים עם דגש על כך שהם יקשרו ויישמו את מה שהם לומדים לחיי היומיום שלהם.

החבילה למחנך כוללת 24 חוברות של זכויות האדם, תשדירי שירות, סרט ומדריך למחנך

חבילות החינוך של ׳נוער למען זכויות האדם׳ ו-׳מאוחדים למען זכויות האדם׳ מהוות את לבה של תוכנית לימודים מקיפה, שמלמדת תלמידים בכל הגילאים על זכויות האדם.

חבילת החינוך של ׳נוער למען זכויות האדם׳ מכילה את המרכיבים הבאים:

המדריך למחנך של ׳נוער למען זכויות האדם׳ המכיל מערכי שיעור, פעילויות ורעיונות להגברת המעורבות של התלמידים בנושא זכויות האדם ורשימה המתארת את הקשר ההדוק בין השיעורים לבין הסטנדרטים החינוכיים הקיימים. כמו כן הוא כולל ביוגרפיות קצרות על הומניסטים מפורסמים ששימשו דוגמאות מעולות ליישום זכויות האדם.

הסרט ׳הסיפור של זכויות האדם׳ שמגדיר את זכויות האדם על-ידי תיאור דרמטי של ההיסטוריה והתפתחות שלהן

תשדירי השירות ״30 זכויות, 30 תשדירי שירות״

החוברת של 'מהן זכויות האדם?'. החבילה מגיעה עם 24 עותקים של החוברת לשימושם של התלמידים בתור סימוכין במהלך השיעורים.

לתלמידים מבוגרים או לצורך לימוד אישי, ׳מאוחדים למען זכויות האדם׳ מספק את חבילת החינוך 'הופכים את זכויות האדם למציאות' עם מדריך לימוד משלה, הכולל את המסמכים העיקריים בנושא זכויות האדם, נהלי הגשת תלונות כדי לתקן מקרי הפרה שלהן ורשימה של סוכנויות הומניטריות וסוכנויות שעוסקות בנושא זכויות האדם. החבילה כוללת גם את תשדירי השירות, את 'הסיפור של זכויות האדם' ועותקים של החוברת הנלווית.

יותר
מ-150
אלף
ערכות
סופקו
למחנכים, לקבוצות ולסוכנויות שעוסקות בנושא זכויות האדם

מתן החסות של סיינטולוגיה איפשר לאלפי מחנכים מסביב לעולם לקבל את החומרים החשובים האלה. המחנכים והתלמידים שלהם מפיקים תועלת מהחומרים האלה בדרכים שמתוארות בצורה הטובה ביותר על-ידי המחנכים והתלמידים עצמם.

״העברתי עד כה את שני השיעורים הראשונים בתוכנית הלימודים שלכם. הדבר היחיד שהתלמידים שלי מבקשים ומפצירים בי ללמד הוא תוכנית הלימודים הזאת. קשה למצוא חומרים איכותיים עבור חטיבת הביניים – לעתים קרובות הם ׳ילדותיים׳ – אבל החומרים האלה מתאימים לרמת השכבה הזו ובהחלט זוכים בתשומת הלב של התלמידים. שמתי לב עד כמה התלמידים שלי הרבה יותר מודעים לרגשות של חבריהם והם התחילו, אחדים מהם בפעם הראשונה, להיות מודעים לזכויות שלהם עצמם כבני אדם״. – מורה, חטיבת ביניים, ארה״ב

״אני מרגיש שהתוכנית הזו משפיעה עלי בכך שהיא מעוררת בי כבוד רב יותר לזכויות האדם. מנקודה זו והלאה, אני ארגיש יותר הזדהות וכבוד כלפי הזכויות של אחרים ואשנה את האופן שבו אחרים חושבים על מה שמגיע לנו״. – תלמיד, בן 14