מבוא

מחנכים אנשים ברחבי העולם
אודות זכויות האדם

בכל יום אנחנו עומדים בפני חדשות על סכסוכים אתניים, מעשים לא אנושיים, תסיסה אזרחית ומלחמה.

אמצעי התקשורת מלאים בסיפורים על הפרות של זכויות האדם – מאלימות במשפחה ובריונות בבית-הספר ועד לשחיתות ועוני, ואפליה בעידוד הממשלה. וכל זה בזמן שרוב אוכלוסיית העולם אפילו לא יודעת מהן זכויות האדם, ושהיא זכאית להן.

1.5
מיליון
ילדים
נסחרים
ברחבי
העולם
בכל שנה

ארגון אמנסטי הבינלאומי מדווח על הפרות זכויות האדם בכ-160 מדינות – ולא רק במדינות מתפתחות. בארצות-הברית מתבצע סחר בכ-18,000 בני אדם בכל שנה, רבים מהם נתונים לניצול מיני ועבודה בכפייה. ברחבי העולם כ-1.5 מיליון ילדים בגיל בית-ספר יסודי נופלים קורבן לסחר בבני אדם בכל שנה. 171 מיליון נוספים, רובם מתחת לגיל 15, עובדים בתנאים מסוכנים.

במשך למעלה מ-40 שנה סיינטולוגים תמכו ב-'הכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם' וקידמו אותה. ב-1969, ל. רון האברד הדפיס מחדש את 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם' במגזין של סיינטולוגיה בשם Freedom וכתב:

״האומות המאוחדות הציעו פתרון. היעדר של זכויות האדם הכתים את שְמָן הטוב של ממשלות ואיים על שלטונן. רק ממשלות מעטות יישמו איזשהו חלק מ-'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם'. ממשלות אלה לא תפסו שעצם הישרדותן תלויה אך ורק באימוץ רפורמות כאלה, וכך הן ייתנו לעם שלהן מטרה, ציוויליזציה שכדאי להגן עליה, שכדאי להיות פטריוטים למענה״.

סיינטולוגים, שקיבלו השראה ממילותיו של מר האברד ש-״זכויות האדם חייבות להפוך לעובדה, לא לחלום אידיאליסטי״, החלו לתמוך במה שהפך למיזם החינוכי האזרחי הגדול ביותר בעולם בנושא זכויות האדם. ב-1998, סיינטולוגיה השיקה את ׳המסע האירופאי למען חופש דתי׳, מרתון שנערך בשמונה מדינות והעביר את המסר של זכויות האדם למיליוני אנשים. המרתון השנתי התרחב ל-״מולטיאתלון״ בן 4,000 ק״מ שחצה את אירופה ולאחר מכן את ארצות-הברית.

סיינטולוגיה והחברים בה תומכים כיום בתוכניות החינוך החילוניות לאנשים הפשוטים של ׳הארגון הבינלאומי של נוער למען זכויות האדם׳ (YHRI) ושל ׳מאוחדים למען זכויות האדם׳ ׁ(UHR). ׳הארגון הבינלאומי של נוער למען זכויות האדם׳ הוקם בשנת 2001 במטרה לחנך בני נוער על זכויות האדם, כדי שהם יהפכו לתומכים בסובלנות ובשלום. ׳מאוחדים למען זכויות האדם׳ הוקם בשנת 2008, ביום השנה ה-60 להכרזה לכל באי עולם, במטרה לאחד יחידים, ארגונים וממשלות כדי להגביר את המודעות והכבוד לזכויות האדם בכל מגזרי החברה.