אודות התוכנית

קול בעל השפעה למען
זכויות האדם הנותן השראה למיליונים

"30 זכויות, 30 תשדירי שירות"

העניין הגובר שצעירים מגלים בלמידת זכויות האדם שלהם בהשפעת החוברת ׳מהן זכויות האדם?׳ הוביל ליצירת 30 תשדירי שירות חינוכיים – כל אחד מהם מציג את אחת מזכויות האדם שמפורטות בהכרזה לכל באי העולם.

תשדירי השירות זוכי הפרסים ״30 זכויות, 30 תשדירי שירות״ שזמינים ב-17 שפות, שודרו ביותר מ-100 מדינות בערוצי הטלוויזיה CNN הבינלאומי, סקיי ניוז ונשיונל ג׳יאוגרפיק. הם מוקרנים באוטובוסים, קניונים, אולמות קולנוע, אצטדיונים, תחנות רכבת ושדות תעופה, ומשתמשים בהם בתחילת שיעורים והרצאות על זכויות האדם בבתי-ספר, במרכזים קהילתיים ובמסגרות חינוכיות אחרות.

אנשי חינוך ופקידי ממשל רבים שאחראים על לימוד זכויות האדם לצעירים תומכים בהתלהבות בכלי החינוכי הזה:

תשדירי השירות ״30 זכויות, 30 תשדירי שירות״ נצפו על-ידי עשרות מיליוני אנשים ברחבי 100 מדינות בכל דרך ובכל אמצעי תקשורת שניתן להעלותם על הדעת.

״הקרנו את תשדירי השירות בגלריה שלנו של המכון לזכויות האדם. כמעט כל תלמיד שעבר עצר ליד המסך הזה ובילה יותר זמן בצפייה בתשדירי השירות מאשר בקריאת כל חומר כתוב אחר״. – מחנך, הרשת ללימודים בינלאומיים

״סרטוני הווידיאו והחוברות שהופקו על-ידי ׳הארגון הבינלאומי של נוער למען זכויות האדם׳ ו-׳מאוחדים למען זכויות האדם׳ יכולים להביא תועלת בבתי-ספר ציבוריים ופרטיים, מאחר שהם מפשטים את ההכרזה לכל באי העולם כדי שהמסמך החיוני זה יהיה מובן לבני נוער בגיל חטיבת הביניים והתיכון. אני מציין לשבח את הארגונים האלה עבור העבודה שהם עושים כדי לספק את החומרים האלה למוסדות חינוכיים". – נציג בקואליציה למען אומות מאוחדות חזקות


תשדירי השירות ״30 זכויות, 30 תשדירי שירות״ מוקרנים בקניון ענק במוסקבה.

"עם כלי הלימוד המצוינים שלכם – לרבות פרזנטציות הווידיאו של כל 30 הסעיפים בהכרזה לכל באי העולם, והחומרים החינוכיים הנלווים אודות זכויות האדם – ועם הפרוייקטים החינוכיים המאתגרים שלכם שנועדו לעודד צעירים להשתלב בתפקידי הנהגה בתוך הקהילות שלהם, 'הארגון הבינלאומי של נוער למען זכויות האדם' והסניף הליברי שלו הם קולות חשובים בתהליך שליבריה עוברת בחינוך בנושא זכויות האדם". – סגן הנשיא, הרפובליקה של ליבריה

כיוון שתשדירי השירות ״30 זכויות, 30 תשדירי שירות״ הם פרזנטציה חשובה וזמינה שמעלה את המודעות לנושא, נעשה בהם שימוש במגוון מקומות במדינות רבות.

30
זכויות
אדם

30
תשדירי
שירות

בדרום-אפריקה, הם משודרים בטלוויזיה הממלכתית. מתנדבים של ׳נוער למען זכויות האדם׳ מקרינים אותם לאלפי תלמידים בסמינרים. העיר יוהנסבורג משתפת פעולה עם ׳נוער למען זכויות האדם׳ כדי להשתמש בחומרים האלה ובחומרים נוספים להגברת המודעות לזכויות האדם בקרב בני הנוער.

באקוודור, הסניף של ׳נוער למען זכויות האדם׳ שידר את תשדירי השירות ל-4.5 מיליון צופי טלוויזיה, ובו זמנית העביר סמינרים לאלפי מורים ותלמידים. הקמפיין הזה היה כל-כך אפקטיבי בהגברת המודעות לנושא, ששר המורשת של אקוודור אימץ רשמית את התוכנית של ׳נוער למען זכויות האדם׳.

ברוסיה, תשדירי השירות ״30 זכויות, 30 תשדירי שירות״ הוקרנו ל-10 מיליון צופים בקניוני ענק, שדות תעופה במוסקבה, מרכזים מסחריים בסנט פטרסבורג, אולמות קולנוע ותחנות רכבת. הנשיא של ה-'התאחדות הבין-מחוזית של נציבי תלונות הציבור' ברוסיה, שאחראי להגנה על אזרחים מפני פגיעה מצד השלטונות, גם אימץ את התוכנית באופן רשמי כדי להכשיר בעזרתה את נציבי תלונות הציבור.