ייעוץ רוחני

מאז ומתמיד, מוסדות דתיים העניקו הדרכה וסיוע בעת צרה לחברים בקהילותיהם. למעשה, מעבר לעניינים רוחניים לחלוטין, ראו מוסדות הדת כדרך מסורת את שליחותם בתור הקלה על הסבל של העולם הזה, מתן עזרה בעת הצורך והשבת הכבוד לגברים ונשים בנקודות מכריעות בחייהם.

בהתאם למסורת ארוכת שנים זאת, יועצים רוחניים של סיינטולוגיה פועלים גם הם על מנת להקל על הסבל ולהגיש ייעוץ ועזרה לנזקקים, בין אם לחבר בקהילתם הדתית או פשוט לאדם כלשהו בקהילה שעשוי להזדקק לעזרה. למעשה, אדם לא יכול לתפקד כיועץ רוחני של סיינטולוגיה אם אין הוא מעוניין בכנות ומתוך מסירות עילאית לעזור לאחרים, בין אם על מנת להקל על סבלותיהם העכשוויים או על מנת לעזור לאנשים להתקדם במעלה הגשר.

יועצים רוחניים של סיינטולוגיה יכולים להגיש לנזקקים יותר מאשר חמלה ואכפתיות – הם מביאים עימם מומחיות, שנרכשה בהכשרה רבה בטכניקות של סיינטולוגיה המסוגלות לפתור כל בעיה שניתן להעלות על הדעת, ואין זה משנה עד כמה היא נראית בלתי אפשרית לפתרון בעיני האדם המעורב בכך.

מחוץ לגבולות הקהילות שלהם, סיינטולוגים מעורבים באופן פעיל בתמיכה במגוון רחב של תוכניות לשיפור חברתי ורפורמה חברתית, שרבות מהן מגיעות לקהילות ברחבי העולם. מבחינתו של סיינטולוג, פעילויות אלו הן חלק מהבנתו שיש לו אחריות לשפר את החיים שנמצאים מעבר לחייו שלו, של משפחתו, קבוצתו ומדינתו, אלא כוללים את כל המין האנושי.

שירותי דת הם עניין חשוב עבור כל דת שהיא, אולם עבור הסיינטולוגים משמעותם מיוחדת – מאחר שבעזרה לאחרים הם עוזרים להשיג את שאיפת הסיינטולוגיה, הפיכת העולם הזה למקום טוב יותר עבור כולם.

בחלק זה אתה תלמד איך יועצים רוחניים של סיינטולוגיה עוזרים לחברי קהילתם וגם לקהילה הרחבה יותר.