פעילויות בקהילה

קידום אוריינות וחינוך
ברחבי העולם

רשת אנשי החינוך, מרכזי ההדרכה ובתי-הספר של הארגון ליישום הלמידה פועלים כדי לשפר את האוריינות והחינוך לא רק באיזורים שבסביבתם, אלא גם במקומות רחוקים יותר. מסמינרים וסדנאות עד לתוכניות לימודים מקיפות וקבועות – צוותים של מחנכים מביאים את טכנולוגיית הלמידה לאוכלוסיות מקופחות.

פרוייקט כזה התחיל בהאיטי כאשר אשת חינוך של הארגון ליישום הלמידה מהאקדמיה בקלירווטר בפלורידה, התנדבה בהאיטי אחרי רעידת האדמה ב-2010. היא נתנה הרצאה על טכנולוגיית הלמידה ליותר מ-400 הורים ותלמידים, וכתוצאה מכך המנהל של בית יתומים ובית-ספר בהאיטי בא לקלירווטר לעבור הכשרה בטכנולוגיית הלמידה. האקדמיה של קלירווטר גייסה תרומות כדי להעביר את בית-הספר ממבנה קש ומקלות עץ עם גג ברזנט למבנה לבנים עם גג מאבן ונולד בית-ספר חדש שבו כל התלמידים לומדים את טכנולוגיית הלמידה.

הרצאות, קורסים וסדנאות לטכנולוגיית הלמידה ניתנו ליותר מ-20,000 מורים בדרום-אפריקה.

בפעילות קהילתית אחרת, אנשי חינוך של הארגון ליישום הלמידה מבריטניה העבירו סמינרים של טכנולוגיית הלמידה באוקראינה ב-2008. כדי לעמוד בביקוש שנוצר נפתחו מרכזי חונכות, והיום מרכזים קבועים מעבירים כ-300 הרצאות על טכנולוגיית הלמידה בכל שנה לתלמידים ולמורים בבתי-ספר ברחבי המדינה. ההרצאות אומצו כחלק מתוכנית הלימודים עבור בתי-הספר הממלכתיים במחוז בבושקין, והארגון ליישום הלמידה משתף פעולה עם המשרד לענייני משפחה ונוער בפרוייקטים חינוכיים באחת הערים הגדולות ביותר באוקראינה.

ובאיזור אחר של העולם, אנשי חינוך של הארגון ליישום הלמידה הביאו את טכנולוגיית הלמידה לבנגלדש, בה מחצית מהאוכלוסייה לא יודעת קרוא וכתוב. אנשי החינוך הקימו קבוצת לימוד בבנגלדש ובמהרה טכנולוגיית הלמידה שולבה בשלושה בתי-ספר. לאחר שניהלו סמינרים בהשתתפות יותר מ-100 סטודנטים וחברי הפקולטה באוניברסיטת ג'הנג'ירנגר בדאקה, הכריז ראש העיר של דאקה על טכנולוגיית הלמידה כפתרון לבעיה הלאומית של אנאלפביתיות ודרש באופן רשמי לשלב אותה בכל בתי-הספר.

הארגון ליישום הלמידה מכשיר מורים ותלמידים במדינות מפותחות ומתפתחות כאחד, וכך עוזר להפיח חיים בתחום החינוך בכללותו.

החל מ-1975, סיינטולוגים בדרום-אפריקה העבירו הרצאות, קורסים וסדנאות על טכנולוגיית הלמידה תחת הדגל של הארגון Education Alive. עד כה הם הכשירו יותר מ-20,000 מורים שבתורם הביאו את טכנולוגיית הלמידה למיליוני ילדים ברחבי דרום-אפריקה.

בנוסף, הם ייצאו את טכנולוגיית הלמידה לזימבבווה – שבה הוכשרו 18,000 מורים – ולגאנה, גמביה וסיירה-ליאונה. כיום, ל-Education Alive יש סניפים ברחבי דרום-אפריקה, ניגריה, קניה, מאלי, אתיופיה ובוטסואנה.

בפיליפינים שיעורי הנשירה מבתי-ספר תיכוניים עמד על 30 אחוזים, ושיעור האנאלפביתיות בבתי-ספר יסודיים עמד על 75 אחוזים. כמענה לבעיה, הארגון הבינלאומי ליישום הלמידה בספניש-לייק העביר קורס מזורז בטכנולוגיית הלמידה ל-5,000 מורים מהפיליפינים, שלאחר מכן הציגו את הטכנולוגיה בשלושה בתי-ספר במדינה.

התוצאות היו חסרות תקדים. בית-הספר הראשון שהיה מדורג במקום האחרון מבין כל בתי-הספר במדינה עלה למקום השמיני; השני קבע שיא לאומי בשיפור ציוני המבחנים של תלמידים; והשלישי התקדם ממעמד של בית-ספר נחשל לאחד מבתי-הספר הטובים ביותר במדינה.

בקניה, ״צוות הצלה״ של הארגון ליישום הלמידה העביר את הקורס ׳ללמוד כיצד ללמוד׳ ל-14 מדריכים בבית-ספר ליתומים בעיר קיסי. כמעט מיד, תוצאות מבחני התלמידים הקפיצו את בית-הספר מאחד המקומות הנמוכים ביותר מבין 270 בתי-הספר במחוז, לאחד המקומות הגבוהים ביותר. כתוצאה מכך, נציגים רשמיים ממשרד החינוך של קניה דרשו לשלב את טכנולוגיית הלמידה בתוכנית הלימודים של המדינה.

הארגון ליישום הלמידה מכשיר מורים ותלמידים מכל הרמות ומשתף פעולה עם מנהיגים קהילתיים, ממשלות ומוסדות אחרים על מנת להפיח רוח חיים בתחום החינוך.