מדוע סיינטולוגיה מתנגדת להתעללויות פסיכיאטריות?

ההתנגדות של סיינטולוגיה לפסיכיאטריה לא נובעת מהרצון למנוע טיפול מהלא שפויים. אלא הדת מתנגדת להתעללות בלא שפויים, דבר שהיה סימן ההיכר של פסיכיאטריה לאורך ההיסטוריה. זאת הסיבה שדת הסיינטולוגיה תומכת בועדת האזרחים לזכויות האדם, אשר פועלת לחשוף את ההתעללות בשם "הבריאות הנפשית" במטופלים ולחסל אותה. לאורך השנים עמותת המגן חקרה וחשפה אלפי מקרים של הזנחה, התעללות או אלימות פסיכיאטרית.

בנוסף, הסיינטולוגים גם לא מאמינים שיש להדביק לאנשים סטיגמות עם תוויות ו-"לטפל" בהם בעזרת "טיפולים" שאין להם בסיס מדעי והם אכזריים באופן קיצוני. לאורך ההיסטוריה הארוכה והטראגית שלהם, הפסיכיאטריה המציאה "טיפולים" רבים שבסופו של דבר הוכיחו את עצמם כמזיקים באופן קיצוני. במאות ה-18 וה-19, אנשים אשר סבלו מבעיות נפשיות עברו התעללות במכשירי עינויים. לאחר מכן הגיעו אמבטיות מי קרח והלם אינסולין. לאחר מכן טיפול בהלם חשמלי אשר גורם לשיניים ועצמות שבורות, אובדן זיכרון ורגרסיה למצב של תרדמת. לאחר מכן הגיעו ניתוחי הלבוטומיה הפרה-פרונטלית, עם דקר קרח המוחדר דרך ארובת העין. כיום זה סמים.

עכשיו זה עיסוק פסיכיאטרי נפוץ להדביק לצעירים תוויות וסטיגמות עם מגוון רחב של אבחונים של הפרעות נפשיות. זה עסק רווחי באופן מדהים. אבל בעוד הפסיכיאטרים גורפים מיליונים, החברה מקבלת דור חדש של מכורים לסמים לכל החיים וכתוצאה מזה לקוחות נוספים לסמים הפסיכוטרופיים.

כיום, השיווק של תרופות נוגדות דיכאון הגיע גם הוא לממדים מפחידים, והתמונה הופכת להיות אפילו יותר מפחידה כאשר חושבים על ההתפרצויות האלימות והמסוכנות שתרופות אלו גורמות. ויותר מזה, באופן חד משמעי אין שום הוכחות שהמחלות שתרופות אלו מבקשות לרפא בכלל קיימות – כלומר, מדובר כאן במזימה מורכבת וקטלנית.

דברים אלה הם לא "האמונה של סיינטולוגיה" או "דעות". דברים אלה הם עובדות, וזאת הסיבה שסיינטולוגיה מתנגדת להתעללות פסיכיאטרית.