מי הם היועצים הרוחניים המתנדבים?

התוכנית של היועצים הרוחניים המתנדבים יוסדה על-ידי ל. רון האברד בשנות השבעים המוקדמות, ותוכננה לספק כלים מעשיים של סיינטולוגיה ועזרה ללא הפליה בעולם שהוא ציני ואכזר לעיתים קרובות.

במשך העשורים שלאחר מכן, יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה סיפקו סיוע בשעת חירום ביותר ממאה מצבי חירום מהסוג הגרוע ביותר. זה כולל גדוד של כמה מאות מתנדבים שפעל באסון התאומים תוך שעות לאחר הטרגדיה של ה-11 בספטמבר, יותר מ-500 מתנדבים מ-11 מדינות בדרום מזרח אסיה בזמן הצונאמי, ויותר מ-900 יועצים רוחניים מתנדבים שסייעו לקורבנות בלואיזיאנה ובמיסיסיפי בהרס שהשאירו אחריהם ההוריקנים קטרינה וריטה. ברעידת האדמה של האיטי, ארגון הסיינטולוגיה וחברי הקהילה שלו העבירו מטוסים מלאים באספקה של תרופות ומזון נחוצים ביותר. בנוסף, הם הביאו מאות אנשי רפואה מקצועיים ויועצים רוחניים מתנדבים כדי לעזור לתושבי האיטי להתמודד עם האובדנים שלהם ולבנות את חייהם מחדש. כתוצאה מכך וממספר לא מבוטל של פעילויות נוספות להקלה בשעת חירום, יועצים רוחניים מתנדבים עבדו במשותף עם יותר מ-500 ארגוני הצלה ארציים ובינלאומיים, כולל ארגון ניהול מצבי החירום הפדרלי של ארצות-הברית וחלקים שונים של כוחות הצבא של ארצות-הברית.

היום ישנם יותר מ-200,000 יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה, שהופכים את הארגון לאחד מארגוני הסיוע העצמאיים הגדולים ביותר בעולם. ובעשר השנים האחרונות הם עזרו לכ-10 מיליון אנשים

ליועצים רוחניים מתנדבים יש בנוסף את הכלים להגיב במקרה של אסון אישי, לספק עזרה לתקן נישואין הרוסים, לשקם תלמידים נכשלים, לנחם את האבלים והרבה, הרבה יותר. בהתאם, סיורים של רצון טוב של יועצים רוחניים מתנדבים מתקבלים עכשיו בברכה על פני 250,000 קילומטרים בין אפריקה, אסיה, דרום אמריקה ואיי האוקיינוס השקט. בנוסף, יועצים רוחניים מתנדבים מסייעים לאנשים בצרה בכל מקום שבו נמצא ארגון סיינטולוגיה.

בנוסף ניתן לקבל סיוע של יועצים רוחניים מתנדבים דרך אתר האינטרנט של היועצים הרוחניים המתנדבים. כאן אדם יכול ליצור קשר עם יועץ רוחני מתנדב בשביל לקבל עזרה של אחד על אחד. אדם יכול גם להרשם לכל אחד מתשעה-עשר הקורסים החינמיים ברשת שמכסים מגוון נושאים: מיסודות הסיינטולוגיה, עד לתקשורת וכלים למקום העבודה.

כל אחד שיש לו רצון לסייע לאחרים, לא משנה מהי אמונתו, יכול לקבל הכשרה כדי להפוך ליועץ רוחני מתנדב בארגון סיינטולוגיה.

כפי של. רון האברד כתב, "יועץ רוחני מתנדב הוא אדם שעוזר לזולתו על בסיס התנדבותי, על-ידי החזרת מטרה, אמת וערכים רוחניים לחייהם של אחרים.

יועץ רוחני מתנדב לא עוצם עיניים מול הכאב, הרֶשע ואי-הצדק של הקיום".

יועצים רוחניים מתנדבים חיים לפי המוטו ש-"ניתן לעשות משהו בקשר לזה".