משיבים שלמות
הדרך אל האושר

שני שליש מדהימים מממשלות העולם מסובכות בשחיתות חמורה. כמעט רבע מהמנהיגים הצעירים של היום משוכנעים שהם צריכים להתנהג בצורה לא אתית כדי להתקדם.

כדי להפוך את כיוון ההידרדרות הזו ולשקם יסודות של מוסר וערכים, ל. רון האברד כתב את 'הדרך אל האושר: מדריך הגיוני לחיים טובים יותר'. 21 הכללים של 'הדרך אל האושר', שלגמרי אינו דתי, הם לשימושו של כל אחד ללא הבדל גזע, תרבות או אמונה כדי לטפח אדיבות, יושר ואת כישורי החיים הבסיסיים.

'הדרך אל האושר', שפורסם עד עתה ב-112 שפות, הביא רגיעה לחברות קרועות מאלימות, שלום לאזורים הרוסים עקב סכסוכים אזרחיים והערכה עצמית למיליוני אינדיבידואלים - בבתי ספר, בתי כלא, מוסדות דתיים, נוער ומרכזים קהילתיים.

כדי לעודד את רוחו של כל סקטור בחברה, נוסד 'הדרך אל האושר' הבינלאומי, שמשרדיו הראשיים נמצאים בגלנדייל, קליפורניה, כמוסד ללא כוונת רווח, חילוני, שמשמש כמרכז לתאום פעולות ברחבי העולם. באמצעות תמיכה מצד ארגוני סיינטולוגיה ומצד סיינטולוגים, 'הדרך אל האושר' והחומרים והתוכניות החינוכיים שלו נמצאים עכשיו בשימוש בכל פינה בעולם, עוזרים להחדיר רמות גבוהות יותר של יושר, אמון והערכה עצמית לכל תרבות.

הבאת שלום לאיזור במהומה

מקולומביה והלאה

10,000 חברים בכוח המשטרה הלאומית הגיעו ל-20% מהאוכלוסייה עם 'הדרך אל האושר', והביאו רגיעה לארץ לא יציבה.

עשרות שנים של סמים-טרור ומלחמות על רקע סמים הפכו את קולומביה לאחת מהמדינות הכי אלימות בעולם, הרוסה מחטיפות ורצח.

בחיפוש אחר פתרון, החלה המשטרה הקולומביאנית בתוכנית 'הדרך אל האושר' ודאגה לחלוקה מסיבית של החוברות כשהמחאה ברחובות עמדה בפני התפרצות של מהומות. פקידים בכירים ארגנו גם את הקרנת תשדירי השירות לציבור שמתארים את כללי 'הדרך אל האושר' בטלוויזיה של בוגוטה.

האירועים האלימים נמנעו.

קולונל המשטרה הלאומית שמתאם את הכוחות התמקד בהמשך על קרטגנה, שבה התגברות הפשיעה סיכנה את התיירות. סמינר 'הדרך אל האושר' ל-140 קציני משטרה בקרטגנה הוביל לחלוקה של החוברת בכל רחבי העיר. כעבור שלוש שנים של שימוש אינטנסיבי בתוכנית של 'הדרך אל האושר', ירד הפשע בקרטגנה ב-27 אחוזים וקרטגנה הוכרזה כעיר הבטוחה ביותר בקולומביה.

כשהתוכנית התפרסה ברחבי המדינה, צנח שיעור הפשיעה בערים אחרות - במידה לא מועטה כתוצאה מכך ש-10,000 קציני משטרה הוכשרו בתוכנית 'הדרך אל האושר', העבירו סמינרים ל-3 מיליון אזרחים והפיצו עותקים של החוברת ל-20 אחוז מהאוכלוסייה.

לאחר מכן, אימצו גם מדינות שכנות, נואשות לפתרונות לסמים ולפשע את 'הדרך אל האושר'. הגב' הראשונה של גואטמלה הזמינה 3 מיליון עותקים של החוברת והפיצה אותן דרך המשטרה הלאומית, ראשי ערים ובתי ספר. החדרת החוברת הזאת הביאה לירידות משמעותיות בפשע. בפרו, הציג גנרל בדימוס של המשטרה הלאומית את 'הדרך אל האושר' להתאחדות המשטרה הלאומית ואז לרשת המשטרה הפרואנית שבה זה הפך להכשרה משטרתית רשמית. ב-2014 החלה המשטרה הצבאית של סן פאולו בהכשרה של 'הדרך אל האושר', ביחד עם הפצה של אלפי חוברות.

חוברת
הדרך אל האושר
מתורגמת
ל-
112
שפות

"התקווה הגיעה עם 'הדרך אל האושר'. עם 21 הכללים שלה, והיישום שלהם, הכוון יכול להשתנות כך שנוכל שוב ליהנות מהמידות הטובות שבחיים של צדק, נאמנות, יושר, אדיבות, סלחנות, שליטה עצמית, כבוד, הערכה ואהבה, אם לציין כמה מהן. בשם הממשלה והתושבים של דומיניקה, אני רוצה להודות לכם על היוזמה הזו ועל המאמצים שלכם להביא לכך שהתוכנית תצליח." - שר התרבות, הנוער והספורט, דומיניקה

"הדרך אל האושר אינה פוגעת באמונות הדתיות של האדם או במעמדו החברתי. במובן מסוים, היא מתפשטת לכל מקום. לא משנה אם אתה מוסלמי, הינדי או אפילו ללא אמונה, הספר יכול לתת לך מסר בעל השפעה רבה, שהוא רלוונטי לנסיבות האישיות שלך." ראש הממשלה (בדימוס), הרפובליקה של גוויאנה

"תודה מעומק לב עבור הסמינרים שהועברו לקציני המשטרה, העוסקים בכללים של 'הדרך אל האושר'. הסמינרים האלה לימדו אותנו לקח חשוב והעניקו לנו הבנה לגבי החשיבות של קצין משטרה, שזה אומר לשמש דוגמה טובה לקהילה ולחברה." - מפקד משטרת עיר הבירה, בוגוטה, קולומביה

4400

מסר עולמי

הפצה של הדרך אל האושר

כל אחד יכול להזמין את המהדורה של 'הדרך אל האושר' בעיצוב משלו - אנשים פרטיים, בתי ספר, מחלקות משטרה, ממשלות, בתי עסק, בעלי מקצוע - כדי לשתף בני משפחה, חברים, לקוחות ואפילו זרים גמורים.

המגוון של העטיפות המיוחדות משקף את העוצמה והפופולאריות של 'הדרך אל האושר'. בכל פינה בעולם, אנשים שומעים על החוברת, קוראים אותה, משתפים בה חברים לעבודה, מנהלים, מפקדי משטרה, ראשי ערים, חברי בית המחוקקים וחברי ממשלה.

החוברת, הספר המוסרט והתשדירים לשירות הציבור שממשיכים ומתפרסמים בהרחבה דרך קבוצות פרטיות וממשלות, משפרים את המוסר, השלמות והאמון בחברות שלמות, מדינות ואומות.