מהי סיינטולוגיה?

הגדרה של סיינטולוגיה: scio (לטינית) ״לדעת, במובן הרחב ביותר של המילה״, logos (יוונית) ״הלימוד של״. אם כן פירוש המילה סיינטולוגיה הוא ״לדעת איך לדעת״.

סיינטולוגיה, שפותחה על-ידי ל. רון האברד, היא דת שמציעה נתיב מדויק המוביל להבנה ודאית ומלאה בנוגע לטבעו הרוחני האמיתי של אדם, וליחסיו עם עצמו, עם משפחתו, עם קבוצות, עם המין האנושי, עם כל צורות החיים, עם עולם החומר, עם העולם הרוחני ועם היישות העליונה.

סיינטולוגיה עוסקת ברוח – לא בגוף או במיינד – ומאמינה שהאדם הוא הרבה יותר מאשר התוצר של סביבתו או של הגנים שלו.

סיינטולוגיה מהווה מכלול של ידע המבוסס על כמה אמיתות יסוד. להלן העיקריות שבהן:

   האדם הוא ישות רוחנית נצחית.

   ניסיונו משתרע הרבה מעבר לתקופת חיים אחת.

   יכולותיו בלתי מוגבלות, אפילו אם אינן באות לידי מימוש בהווה.

מידע נוסף על מהי סיינטולוגיה?

האמונות של סיינטולוגיה

בתוך כמות הנתונים העצומה המרכיבה את האמונות הדתיות והעיסוקים המעשיים של סיינטולוגיה, ישנם עקרונות רבים אשר נותנים לאדם, לאחר שהוא למד אותם, מבט חדש ונרחב על החיים. בהכירו את ׳סולם הטונים׳ של רגשות, לדוגמה, אדם יכול להבין איך לנהוג בילד ממורמר, להתפייס עם חבר כועס או לתקשר רעיון חדש אל מעסיק שמרני. עקרונות אלה מהווים תחום נרחב של תצפיות בתחום של מדעי הרוח. זהו מכלול של ידע הנמצא שם לצורך למידתו. אין בו כל דבר שכופה ציות או מחייב. הוא בעל ערך רב אך ורק כמכלול של ידע.

מידע נוסף על האמונות והעיסוקים המעשיים של סיינטולוגיה

שירות סוף שבוע

סיינטולוגיה עוזרת לכל אדם להשיב לעצמו את מודעותו להיותו ישות רוחנית נצחית ומביאה לשיקום הפוטנציאל הרוחני המלא שלו – כדי להשיג הכרה בנוגע לקיומו הרוחני ובקשר שלו ליישות העליונה. אלוהים מזוהה בסיינטולוגיה בתור הדינמיקה השמינית. כל השירותים של סיינטולוגיה מקרבים אנשים לדינמיקה השמינית, והשירותים הדתיים לקהילה מתמקדים בכך במיוחד. שירות סוף שבוע, שמהווה חלק מהשירותים הדתיים לקהילה, הוא השתתפות של אנשים רבים בחוויה רוחנית משותפת והזדמנות להשיג הכרה בדבר האולטימטיבי שהוא הדינמיקה השמינית או אלוהים.

שירות סוף שבוע של ארגון הסיינטולוגיה מורכב מקריאה של עיקרי האמונה של הדת, דרשה המבוססת על כתביו של מייסד דת הסיינטולוגיה ל. רון האברד, אודיטינג קבוצתי לחברי הקהילה ותפילה. מוזיקה ושירה גם יכולות להיות חלק מהשירות, כמו גם הודעות על אירועים, פעילויות ותוכניות של הארגון.

השתתף בשירות סוף שבוע

כרונולוגיה
אירועים עיקריים בחייו של ל. רון האברד

ל. רון האברד

הכרונולוגיה הבאה מציגה את האירועים שהיו אבני הדרך בנתיבים הרבים בהם צעד ל. רון האברד – כהרפתקן, חוקר ארצות, סופר, פילוסוף, וכל שאר הדברים אשר הובילו אותו להכריז בכנות:

״חיי לא היו חיי פרישות, ואני בז לאיש החכם שלא חווה את החיים ולמלומד שמסרב לשתף אחרים.

ראיתי את החיים מראש פסגתם ועד לתחתית ומהתחתית למעלה. אני יודע איך הדברים נראים משני הכיוונים. ואני יודע שיש חוכמה ושיש תקווה.” ל. רון האברד

בקר באתר הכרונולוגיה של ל. רון האברד

קורסים של סיינטולוגיה באינטרנט 
מתוך ספר-העזר של סיינטולוגיה

לא משנה מהם הקשיים שיש לך בחיים, סיינטולוגיה מציעה פתרונות לכך.

היא מספקת טכנולוגיה מדויקת עם נהלים הבנויים צעד אחר צעד בהם אתה יכול להשתמש כדי לטפל בבעיות ולשפר את החיים שלך ואת חיי הסובבים אותך.

הקורסים של סיינטולוגיה באינטרנט מבוססים על העקרונות מתוך ספר-העזר של סיינטולוגיה.

התחל קורס של סיינטולוגיה באינטרנט היום