גלול כדי להמשיך

המילה סיינטולוגיה לקוחה מהמילה הלטינית scio שפירושה ”לדעת במלוא מובן המילה” ומהמילה היוונית logos שפירושה ”למידה של”. משמעותה המילולית של המילה היא ”לדעת איך לדעת”.

אמונות ועיסוק מעשי של דת הסיינטולוגיה

סיינטולוגיה, אשר פותחה על-ידי ל. רון האברד, היא דת שמציעה נתיב מדוייק המוביל להבנה ודאית ומלאה בנוגע לטבעו הרוחני האמיתי של אדם, וליחסיו עם עצמו, עם משפחתו, עם קבוצות, עם המין האנושי, עם כל צורות החיים, עם עולם החומר, עם העולם הרוחני ועם היישות העליונה.

סיינטולוגיה עוסקת ברוח – לא רק בגוף או בשכל – ומאמינה שהאדם הוא הרבה יותר מאשר התוצר של סביבתו או של הגנים שלו.

סיינטולוגיה מהווה מכלול של ידע המבוסס על כמה אמיתות יסוד. להלן העיקריות שבהן:

האדם הוא ישות רוחנית נצחית.

ניסיונו משתרע הרבה מעבר לתקופת חיים אחת.

יכולותיו בלתי מוגבלות, אפילו אם אינן באות לידי מימוש בהווה.

סיינטולוגיה אף מאמינה שהאדם הינו טוב ביסודו, ושגאולתו הרוחנית תלויה בו עצמו, בזולתו ובכינון יחסי אחווה עם היקום.

סיינטולוגיה אינה דת דוגמטית שבה אדם מתבקש להאמין בדבר כלשהו מתוך אמונה בלבד. האדם מגלה בעצמו שסיינטולוגיה פועלת על-ידי יישום עקרונותיה והתבוננות בתוצאות או התנסות בהן.

פיסגת שאיפתה של סיינטולוגיה היא הארה וחירות רוחניות אמיתיות.

דת הסייטולוגיה

הודות להתפתחויות מדעיות וטכניות במהלך מאה השנים האחרונות, מרבית האנשים כיום עשירים מבחינה חומרית יותר מאשר אבותיהם. עם זאת, לדבריהם, השיפור באיכות חייהם אינו תואם את רמת ההישגים החומריים שלהם.

למעשה, ניתן לטעון כי בעבר בני-אדם היו מאושרים ומלאי סיפוק במידה רבה יותר. עבור אחדים, השפע החומרי גורם לחרדה, פחד מכרסם שאם מישהו לא יגזול את נכסיהם אשר הושגו בעמל רב, קצם יבוא בטרם עת וישלים את המלאכה. אחרים סוברים כי קל יותר לעמוד מול המוות מאשר לעמוד מול חיי עבדות של קו ייצור, בשעה שהרוב, באופן פחות דרמתי, פשוט מפשילים שרווליהם לקראת חיים של ייאוש שקט.

עם כניסתה של המאה ה-21, לרוב האנשים אין הבנה אמיתית של הפקטורים המושלים בקיומם. אולם, במילים פשוטות, אילו היתה להם הבנה רבה יותר לגבי עצמם ולגבי זולתם, הם היו מסוגלים לשפר מצבים וכך לחיות חיים מאושרים יותר.

אם כן, זוהי מטרתה של סיינטולוגיה: לאפשר לאדם לשפר את גורלו באמצעות הבנה.


איזון בין מדעים מדויקים ומדעי הרוח

ההתקדמות העצומה של המדע במאה ה-20 לא תאמה להתקדמות במדעי הרוח. הידע שהיה לאדם על העולם הפיזיקלי השאיר הרחק מאחוריו את ידע האדם על עצמו. המתחים הנובעים מחוסר איזון כזה מסבירים הרבה מהדברים אשר הפרו את יציבות החברה ומאיימים על עתידנו. עם הופעתה של סיינטולוגיה בראשית שנות ה-50 של המאה ה-20, היא ייצגה עבור רבים את השבת האיזון לקדמותו.

המדע, למרות הצלחותיו הרבות, לא סיפק תשובות לשאלות שהאדם שאל את עצמו מימים ימימה: מי אנחנו? ממה אנחנו מורכבים? מהיכן אנחנו באים? לאן אנחנו הולכים? מה אנחנו עושים?

שאלות אלה היו תמיד בתחום העיסוק של הפילוסופיה והדת, אולם התשובות המסורתיות כבר לא הספיקו לנוכח פצצת המימן.

סיינטולוגיה מספקת תשובות מודרניות לשאלות אלה, כשהיא שואבת מאותן ההתפתחויות בידע שהובילו להבנת הפיזיקה הגרעינית. והיא סיפקה שיטות מעשיות של יישום אשר אפשרו לאדם להשיג את השאיפה העתיקה שאליה הוא ייחל במשך אלפי שנים: להכיר את עצמו, ובהכירו את עצמו, להכיר ולהבין אנשים אחרים, ובסופו של דבר להכיר את החיים עצמם.

מי היה ל. רון האברד? ל. רון האברד היה סופר, פילוסוף, הומניטר ומייסד של דת הסיינטולוגיה. הוא נולד ב-13 במרץ 1911 בטילדן, נברסקה ונפטר ב-24 בינואר 1986. הדרך הארוכה ומלאת ההרפתקאות שלו לתגליות החלה... קרא עוד »
מה קורה בארגון של סיינטולוגיה? ארגוני סיינטולוגיה הם מרכזי פעילות מלאי חיים. כל ארגון סיינטולוגיה מספק מספר רב של שירותים וחומרים דתיים שדרכם אדם יכול להתקדם בלימודי הסיינטולוגיה שלו... קרא עוד »
כיצד נתפס המושג של אלוהים בסיינטולוגיה? בסיינטולוגיה, הרעיון של אלוהים מתבטא בתור הדינמיקה השמינית – הדחף לעבר קיום כאינסוף. הוא גם מזוהה בתור הישות העליונה. בתור הדינמיקה השמינית, הרעיון של אלוהים בסיינטולוגיה... קרא עוד »
מהו האי-מיטר? אי-מיטר הוא קיצור למילה אלקטרופסיכומטר. זהו כלי דתי המשמש להכוונה רוחנית באודיטינג. משתמשים בו רק יועצים רוחניים של סיינטולוגיה או יועצים רוחניים סיינטולוגים בהכשרה כדי... קרא עוד »

רוצה לדעת יותר?

מלבד האפשרות שתבוא בעצמך לארגון סיינטולוגיה, התשובה הטובה ביותר לשאלה "מהי סיינטולוגיה?" נמצאת בספר סיינטולוגיה: יסודות המחשבה. זמין גם כספר מוסרט על DVD/בלו-ריי.

צפה בהקדמה

פגוש סיינטולוג

אפריקה
אסיה
אוסטרליה
אירופה
דרום אמריקה
צפון אמריקה
אפריקה
+ צפה בכל קטעי הווידיאו
אסיה
+ צפה בכל קטעי הווידיאו
אוסטרליה ואוקיאניה
+ צפה בכל קטעי הווידיאו
אירופה
+ צפה בכל קטעי הווידיאו
דרום אמריקה
+ צפה בכל קטעי הווידיאו
צפון אמריקה
+ צפה בכל קטעי הווידיאו
ספורט אומנויות חינוך משפחה אנשי מקצוע שירותי בריאות עסקים ניהול

בתוך ארגון סיינטולוגיה

הדרך הטובה ביותר ללמוד על סיינטולוגיה היא לבקר בארגון סיינטולוגיה. מרכז המידע לציבור בארגון קיים כדי לעזור לענות על כל שאלה שעשויה להיות לך.

כולם מתקבלים בברכה.

קבע מועד לביקור »
המקום הקרוב ביותר אליך: (בחר אפשרות אחרת)

עשה מבחן אישיות ללא תשלום

הצעד הראשון שלך לדעת יותר יכול להיות פשוט כמו מבחן אישיות ללא תשלום:

מרבית חיינו חינכו אותנו להאמין שאישיות היא תכונה גנטית שלא ניתן לשנות אותה, ושאתה פשוט צריך ״להסתדר איתה״. זה לא נכון. האמת היא שאתה יכול לשנות את האישיות שלך ולהפוך לגרסה הרבה יותר טובה, מאושרת יותר של עצמך שמתמודדת ומנצחת את האתגרים של החיים עם ידע ובקלות — אתה האמיתי.

  • מצא את התחומים הבעייתיים שלך וגלה את דרגת האושר, הביטחון העצמי, היציבות שלך ועוד.
  • גלה איך האישיות שלך קובעת את היכולת שלך לטפל במערכות יחסים.
  • דע מהן התכונות החזקות שלך ואיך לחזק אותן כך שתוכל להשיג יותר מהחיים.